Nerozumíte některým výrazům? Vysvětlení najdete ve slovníčku pojmů

Nerozumíte některým pojmům nebo zkratkám použitých v obsahu našeho webu? Nevadí! Na této stránce naleznete stručné vysvětlení jednotlivých pojmů a zkratek. Snažili jsme se o stručné vysvětlení, které pochopí i laik. Pokud s naším stručný vysvětlením nevystačíte, navštivte stránky české verze Wikipedie, otevřené encyklopedie.

ABF 3

ABF3 je ekonomický software určený především pro zpracování obchodní agendy firmy, řízení skladů, řízení jednodušší výroby, evidenci nabídek a objednávek, fakturace a pokladny. Zajišťujeme i propojení našeho systému na registrační pokladny, které se používají především v restauracích a obchodech s potravinami.

Altus Vario - slovníček pojmů

Altus Vario je produktem společnosti Altus software s.r.o. Jde o podnikový software kategorie "all-in-one ERP / CRM systém" určený ke zpracování veškerých firemních agend. Díky tomuto systému můžete řešit: práci s klienty, nákup a prodej zboží i služeb, zakázkovou výrobu, vedení účetnictví, atd.

Cross selling

Pojmem cross-selling (anglicky křížový prodej) se označují aktivity, jejichž účelem je navýšit celkovou objednávku zákazníka doporučením souvisejícího zboží.

B2B

Business-to-business (B2B), také business to business, je označení pro obchodní vztahy mezi obchodními společnostmi.

B2C

Business-to-customer (B2C) je označení pro obchodní vztahy mezi obchodními společnostmi a koncovými zákazníky, realizované webovými aplikacemi, virtuálními obchody na Internetu apod.

CÉZAR

Tento software je určen především pro velkoobchody, maloobchody a výrobní firmy. Pro svoji variabilitu je vhodný pro většinu oborů vašeho podnikání, kde se v nějaké formě jedná o nákup a prodej.

Banner

Banner je grafický reklamní formát, který je hojně využíván na internetu.

Ekonomický systém

Ekonomický systém je komplexní systém firemních agend. Jednotlivým agendám se pak říká moduly.

Helios Orange

Helios Orange je technologicky vyspělý informační a ekonomický systém zefektivňující všechny běžné i vysoce specializované firemní procesy. Poskytuje vám dokonalý a aktuální přehled o situaci na trhu i uvnitř podniku, automatizaci rutinních operací, zefektivňování provozu, snižování nákladů a účinnou komunikaci.

Helios Red

Ekonomický a účetní software Helios Red je moderní modulární účetní program pro zpracování komplexní podnikové agendy podnikatelů, malých a středních firem účtujících v účetnictví nebo daňové evidenci.

Helios Green

Helios Green je informační systém vyvinutý společností Asseco Solutions. Tento produkt zaručuje dostupnost, množství a relevanci důležitých informací. Svými funkcemi je vhodný pro velké a střední společnosti, které hledají ucelený informační systém.

Informační systém

Informační systém je komplexní systém firemních agend, jako například daňová evidence, účetnictví, fakturace, objednávky, skladová evidence, mzdy, kniha jízd, adresář, výroba, CRM atd.

Internetový vyhledávač

Internetový vyhledávač je služba, která na základě uživatelem zadaných klíčových slov, jež popisují hledaný dotaz, vyhledá uživateli webové stránky s relevantním obsahem. V současnosti umožňují internetové vyhledávače hledat nejenom texty, ale také fotografie nebo videa.

Databáze internetového vyhledávače je vytvářena a udržována automaticky na rozdíl od webových katalogů, které jsou vytvářeny především příspěvky uživatelů daného katalogu. Cílem vyhledávačů je poskytnout uživateli při odpovědi na dotaz co nejlepší relevantní informace, a proto různými způsoby měří kvalitu webových stránek, které mají ve své databázi (např. PageRank).

K2 Atmitec

Informační systém K2 je komplexní systém pro řízení podniků, který ve svých modulech provázaně řídí činnosti jednotlivých oblastí podnikového řízení. Je nadčasovým softwarem, který splňuje všechny požadavky kladené na informační systémy při současném stavu vývoje IT.

K2 Business

K2 Business je profesionální informační systém s vyšší odolností vůči nekvalifikovaným zásahům, který vyrobila společnost ABIS Czech, a.s.

K2 Enterprise

Produkt společnosti ABIS Czech, a.s. - K2 Enterprise je určen firmám, které chtějí, aby jejich informační systém podporoval procesní a organizační strukturu. Tento systém nabízí automatizaci, zjednodušení a maximální přizpůsobení podmínkám a požadavkům svých uživatelů.

K2 Professional

Systém K2 Professional je určen firmám, které vyžadují přizpůsobení informačního systému svým podmínkám a specifikům, jeho uživatelé očekávají hlavně zjednodušení práce a programovou podporu ve specifických oblastech podnikání.

Konverzní poměr

Konverzní poměr, často označovaný jako míra konverze, označuje statistickou pravděpodobnost, že se z návštěvníka stránky stane zákazník.

Podle toho, co provozovatel stránek potřebuje a co návštěvník stránek udělá, se dají rozlišovat různé typy konverzí:

 • objednávka zboží, rezervace služeb,
 • odeslání poptávky, kontaktování obchodníka,
 • registrace do nějakého systému,
 • přihlášení k odběru newsletteru,
 • zhlédnutí stránky (kvůli reklamě počítané za zobrazení),
 • kliknutí na odkaz (například affiliate odkaz),
 • použití funkce, která vyjadřuje zájem uživatele (doporučení známému, porovnání zboží, hlídací pes apod.).

Nejčastěji se operuje s objednávkou či nákupem zboží, protože taková akce má pro provozovatele, na rozdíl od ostatních typů akcí, zpravidla vyšší cenu. Ale i u ostatních typů konverzí se dá určit takzvaná cena konverze. Cena konverze je částka (i odhadnutá), kterou provozovatel stránek konverzí získá.

Maxim Sklad v6

Program SKLAD v6 je součástí ekonomického systému MAXIM. Je určen pro sklady, velkoobchody a supermarkety i výrobní podniky. Uplatní se v prostředí s velkým obratem zboží a velkým počtem obsloužených zákazníku. Rychlá odezva na běžné pokyny, podpora čárových kódů a optimalizované ovládání dávají záruku vysokého výkonu. Jednou zadaná informace je dostupná z různých pohledů tak, jak to vyhovuje jednotlivým organizačním složkám.

Pokladna

Pokladna na internetovém obchodu je jednou z nejdůležitějších částí. Prostřednictvím pokladny zákazník dokončuje svůj nákup. Zákazník má možnost si vybrat způsob dopravy, doručovací a fakturační adresu, způsob platby, zadat telefon, e-mail a poznámku.

SEO

SEO (Search Engine Optimization, optimalizace pro vyhledávače) jsou metody tvorby a úprav webových stránek tak, aby technologické řešení a obsah byly co nejvhodnější pro automatické zpracování internetovými vyhledávači. Cílem SEO je, aby daná webová stránka byla ve výsledku vyhledávání na co možná nejvyšší pozici, která odpovídá obsahu. Přivádíme tak na stránku více přesně cílených návštěv.

SOAP

SOAP (celým názvem Simple Object Access Protocol) je protokolem pro výměnu zpráv založených na XML přes síť, hlavně pomocí HTTP.

Stormware Pohoda

Ekonomický a informační systém POHODA je komplexní účetní a ekonomický software pro malé, střední a větší firmy z řad fyzických i právnických osob. Umožňuje vést účetnictví i daňovou evidenci a vyhoví plátcům i neplátcům DPH. Systém je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a účtující příspěvkové a neziskové organizace.

Web 2.0

Termín Web 2.0 označuje další vývojovou fázi webu. Web 2.0 se vyznačuje výraznou změnou pojetí i obsahu webu, počínaje přístupem uživatelů k webu, přes změnu informační architektury webových prezentací a webových aplikací, až po technologické změny. Web 2.0 se vyznačuje především:

 • vyšším propojením WWW stránek ze vzájemně izolovaných serverů s komplexními službami složenými z funkcí několika webových stránek (dobrým příkladem mohou být takzvané Mash Up aplikace).
 • vytvářením sociálních sítí - tvorba a distribuce webového obsahu je dostupná komukoliv, otevřená komunikace, decentralizace autorit, sdílení a znovuvyužití; uživatelé webu se sami stávají autory obsahu.
 • propracovanějším a lépe organizovaným obsahem, např. pomocí takzvaného tématického štítkování.
 • vyšším ekonomickým potenciálem webu jako celku; sociální sítě začínají být využívány ke komerčním účelům, a to s podstatně vyšší efektivitou než původní izolované webové prezentace a internetové obchody.
 • interaktivnějším uživatelským rozhraním, které zvyšuje uživatelský zážitek a efektivitu užívání webu.

+420 490 520 015

Seminář zdarma

Efektivní plánování úkolů a času

REZERVACE